EGYÉNI PSZICHOTERÁPIA

Kiknek ajánljuk?

Az egyéni pszichoterápiák mélyebb illetve kiterjedtebb lelki problémák, hosszan tartó vagy rendszeresen visszatérő életvezetési, kapcsolati nehézségek, súlyos veszteségek, önértékelési zavarok, hangulati labilitás, indulatszabályozási nehézségek, egyéb személyiségproblémák, személyiségzavarok, szorongásos-, fóbiás-, kényszeres-, depressziós zavarok, pánikrosszullétek, evészavarok és más pszichoszomatikus zavarok kezelésében jelenthetnek segítséget. Gyakorlatilag bármilyen lelki zavarral, vagy annak gyanújával bátran fordulhat szakembereinkhez.
Drog-, alkoholfüggőség esetén a biológiai elvonást követően, lehetőség szerint közösségi segítség (pl. önsegítő csoport) és/vagy családkonzultáció igénybe vétele mellett ajánljuk az egyéni pszichoterápiát; viselkedésfüggőségek (pl. játékszenvedély, számítógépfüggőség stb.) esetében is ajánljuk kiegészítésképpen az utóbbiakat.
Az egyéni pszichoterápia igénybe vételéhez sem szükséges azonban "betegnek" lenni, vagy nagyon súlyos problémákkal küzdeni; elég, ha valaki boldogabb, kiegyensúlyozottabb életet szeretne élni, vagy ismétlődő hibáitól, csalódásaitól, kudarcaitól megszabadulni. Elmélyült önismereti igény, tudatosabb életvezetésre való törekvés esetén ugyancsak érdemes az önismeretfejlesztésre is alkalmas egyéni pszichoterápiás módszerek iránt érdeklődni.
Ajánljuk önismereti céllal segítő foglalkozású szakemberek számára (is). A munkacsoportunkban dolgozó kiképző terapeutáink által végzett önismereti terápiát a "Személyközpontú Pszichoterápiás Egyesület" és a VIKOTE elfogadják önismereti képzésként.
Gyakran akadályozzák előítéletek vagy indokolatlan félelmek a pszichoterápiás segítségkérést. Bármilyen bizonytalanság, kétely esetén szívesen adunk tanácsot, információt, akár emailben, akár telefonon.

Jelentkezés:

Az egyéni pszichotrápiára folyamatosan lehet jelentkezni és általában rövid időn belül lehetőség nyílik a terápia (vagy egyéni önismeretfejlesztő foglalkozás) megkezdésére.
A terápiára való személyes bejelentkezés esetén, a szakemberrel való első tájékozódó beszélgetés tág teret nyújt az esetlegesen felmerülő összes kétség és kérdés megbeszélésére, segít a terápia szükségességének eldöntésében, a terápiás célok megfogalmazásában és a legmegfelelőbb módszer (vagy módszerek) kiválasztásában; önismereti-személyiségfejlesztési igény esetén az egyéni és csoportos önismeretfejlesztő módszerek közötti választásban.



vissza