Csoportos szupervízió (CSSZ)

Különbözõ munkakörökben és munkahelyeken dolgozó segítõ szakemberek munkahelyen kívüli, közös szupervíziós csoportja. A team szupervízióval ellentétben a csoporttagok itt nincsenek munkahelyi függõviszonyban egymással.

A szupervízió célja ez esetben is a felmerülõ problémák értõ és elfogadó közegben való átbeszélése. A szupervizor az elfogadó légkör elõsegítésével és speciális kreatív szupervíziós eszköztár alkalmazásával katalizálja a megértéshez és megoldásokhoz vezetõ csoportfolyamatokat. Az csoport együttes hozzájárulása - a csoporttagok saját tapasztalatai és meglátásai, valamint maga a biztonságos és támogató légkör - segíti hozzá a tagokat a behozott problémák hatékony kezeléséhez és a velük járó feszültségek enyhüléséhez. Itt is lehetõség nyílik a saját személyiség speciális érzékenységének és erõforrásainak a megismerésére. Ez a forma is megelõzi, gátolja a kiégés kialakulását.

A CSSZ elõnye a függetlenség és a sokszínûség, a szakmaközi együttmûködés lehetõsége. A különbözõ területen dolgozó szakemberek egymáshoz képest eltérõ perspektívákkal képesek gazdagítani a hozott problémák megvilágítását. Könnyíti a megnyílást, hogy a tagok nincsenek munkahelyi függõ viszonyban egymással. Hátránya, hogy közvetlenül nem, legfeljebb közvetve képes befolyásolni a saját munkahelyi viszonyokat. Elsõ sorban azok számára ajánljuk, akik esetében a munkahely nem biztosít szupervíziót, de igényük van a munkájuk során adódó problémák megértésére és kezelésére, a segítõ foglalkozással természetszerûen együtt járó érzelmi megterhelés megosztására és csökkentésére.

A csoport ülések idõtartama és gyakorisága:

90 perc 2 hetente

A CSSZ vezetõje: Leé Richárd (www.leerichard.hu), okleveles szupervizor

Érdeklõdés, jelentkezés: a csoportvezetõnél